ارتباط و پیوند تیشو بین اروپا و امریکا چگونه ادامه خواهد یافت؟

 

Esko Uutela

برای چندین دهه آمریکای شمالی و اروپا، تامین کنندگان تیشوی خود را با یک دیگر به اشتراک قرار می دادند. با این حال، این مسئله در طول چندین دهه تغیرات بسیاری نموده است. پیش از این شرکت های امریکایی در حال گسترش به اروپا بودند، و هم اکنون دقیقا عکس این مسئله در حال وقوع است. شرکت های اروپایی افزایش علاقه خود را به مشارکت در بازار تیشو در امریکا نشان داده اند، در حالیکه در سال های اخیر تمامی عرضه کنندگان امریکایی به استثناء شرکت کیمبرلی کلارک، از عمیات های داد و ستد خود با اروپاییان خارج شده اند.

این مسئله جالبی است و در ادامه برخی تحولات و چرایی اینکه چرا این مسئله اتفاق می افتد، بحث خواهد شد.

ما بر این باوریم که این مسئله در دهه 50 میلادی زمانیکه نخستین شرکت تیشوی آمریکایی، تعاونی کیمبرلی- کلارک (K-C)، در اروپای غربی یعنی آلمان غربی و بریتانیا فعال شده بود، اتفاق افتاده است. کمپانی اسکات پییر پس از گذشت چندین دهه و همچنین شرکت کروگر با استفاده و مالکیت آسیاب کوچکی که در ولکارتای ایتالیا داشت، این مسیر را دنبال نمودند. کمپانی کروگر بعدها وارد بازار بریتانیا گردید.

در دهه 80، جیمز ریور به عنوان مصرف کننده کاغذ،  فعالیت خود را بسط و گسترش داده،  و مالکیت یک زوج، که شامل ظرفیت تولید تیشو در فرانسه و اسپانیا که خود شامل بخشی از مسافرت خرید اروپایی آن بود، را می شد. پروتکتر اند گمبل (P&G)  آخرین بازیگر اصلی بود که بعدها از طریق مالکیت دارایی های VP Schickedanz در 1994، فعالیت خود را گسترش داد.

در سال 1995 اسکات پیپر با K-C ادغام گردید و در 1997 جیمز ریور،  فورت هاوارد را خریداری نموده و به صورت فورت جیمز درآورد.

در 2000 میلادی جورجیا پسفیک (GP) فورت جمیز را و در سال 2005 میلادی، صنایع کخ مالکیت GP را به دست آوردند. با این حال، امروز نخستین کمپانی وارد شونده در این عرصه، یعنی K-C، تنها باقی مانده تولید کننده تیشو با دفتر مرکزی در ایالات متحده امریکاست که هنوز در اروپا فعال می باشد، اگرچه اخیرا دامنه و میدان عرضه آن توسط بسته شدن یا فروش تعدادی از کارخانه های آن توجیه می شود.

تا اوخر دهه 80، تامین کنندگان امریکایی قادر به استفاده از خوش نامی برندهای پشتیبانی کننده قوی در بازاریابی به منظور تاسیس و ایجاد یک موقعیت سالم در بازارهای اروپا بودند. با این حال، در دهه 90، این تامین کنندگان بسیار سریع و به دو دلیل اصلی شروع به تغییر نمودند:  برچسب های عرضه خصوصی یا خرده فروشی، که شروع به یک فاز رشد آغازین بسیار سریع کرده و تبدیل به یک رقابت بسیار شدید به دلیل ظرفیت زیر منطقه ای پس از هزاران سرمایه گذاری، به طور خاص در فرانسه و اسپانیا ، و توسعه و گسترش بیشتر و تهاجمی از تامین کنندگان ایتالیایی در بازارهای صادراتی شد که با عرضه خصوصی در ارتباطی محکم بود.

این وضعیت رقابتی منجر به کاهش سود آوری شده و خرده فروشان شانسی را برای بدست آوردن حاشیه سود بهتر از طریق فروش توسط برچسب های عرضه خصوصی نسبت به شرکت جستن در ارتقای برندها همراه با صاحبان نام های تجاری مشاهده نمودند. همین راهبرد مورد استفاده در بازار ایالات متحده آمریکا، در اروپا کار ننموده، و درک این موضوع  توسط مدیران شرکت های برجسته متمایل به بازاریابی کالاهای مصرفی، همچون P&G و K-C را مشکل می نمود.

کروگر نخستین شرکتی بود که از بازار اروپا خارج شد. در وهله اول، شرکت تنها کمی بعد از اخذ مالکیت، آسیاب ایتالیایی خود را در یک آتش سوزی سهمگین از دست داد و تصمیم به عدم ادامه این پروژه و عملیات، به عنوان پروژه ای که سرمایه گذاری سنگین برای آن نیاز است، گرفت.

در انگلستان هم نیز برخی از ظرفیت ها در سال ها اولیه دهه گذشته بست، اما بازنشستگی نهایی اش از تجارت انگلستان (و اروپا) تا اواخر سال 2009 رخ نداد.

ادامه دارد . . .

مطالب اخیر

"هوبار" اولین و

شرکت "پارسیان حریر البرز" تولید کننده انواع

5 روش موثر برای

5 روش موثر برای جلوگیری از آبریزش بینی این که

ارتباط و پیوند تیشو

ارتباط و پیوند تیشو بین اروپا و امریکا چگونه

ارتباط و پیوند تیشو

به هر حال نخستین ضربه بزرگ چکش توسط  P&G،

برگزاری جشن به

برگزاری جشن به مناسبت سومین سالروز تولد هوبار

تعداد بی سابقه

تعداد بی سابقه ماشین آلات نصب شده تولید تیشو از

حضور در همایش

انتخاب شرکت پارسیان حریر البرز به عنوان واحد

حوله کاغذی 2 قلو

حجیم شده و اقتصادی محتوی 2 رول حوله کاغذی مناسب

نمایندگی ها

درخواست اعطای نمایندگی شرکت پارسیان حریر البرز

فروشگاه های زنجیره ای

- اتکا
- رفاه
- افق کوروش

مقالات

5 روش موثر برای جلوگیری از آبریزش بینی این که آیا شما مستعد ابتلا به آلرژی و یا ابتلا به سرماخوردگی هستید، عواملی هستند که می تواند این مشکل را تشدید نماید. بنابراین همراه با داروی مناسب برای بهبودی، چگونگی شناسایی محرک های آلرژی زا در محیط زیست خود و راه کارهایی به منظور خلاص شدن از آبریزش بینی، می تواند به این امر کمک...
ارتباط و پیوند تیشو بین اروپا و امریکا چگونه ادامه خواهد یافت؟   Esko Uutela برای چندین دهه آمریکای شمالی و اروپا، تامین کنندگان تیشوی خود را با یک دیگر به اشتراک قرار می دادند. با این حال، این مسئله در طول چندین دهه تغیرات بسیاری نموده است. پیش از این شرکت های امریکایی در حال گسترش به اروپا بودند، و هم اکنون دقیقا عکس...
به هر حال نخستین ضربه بزرگ چکش توسط  P&G، زمانیکه شرکت تصمیم به خروج از تجارت تیشو از بازار اروپا پس از تلاش های تبلیغاتی سنگین و هزینه بر که سهمی از بازار هدف در اروپا برای آن ها به ارمغان نیاورده بود، زده شده و شرکت دارایی خود را به SCA بفروش رساند. پس از مالکیت کمپانی G_P، صنایع کخ نسبت به...
تعداد بی سابقه ماشین آلات نصب شده تولید تیشو از سال 2010 David Valliers با مصرف در حال رشد تیشو  با سرعتی بالا، در بازار های در حال ظهور، به ویژه در چین، تعداد بی سابقه ای از ماشین آلات تولید تیشو نصب شده است. تجزیه و تحلیل شرکت نومرا (NUMERA ANALYTICS) نشان می دهدکه تعداد 327 ماشین جدید با ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن...
خمیر ماده خام لیفی است که برای ساختن کاغذ مصرف می شود. تا پیش از جنگ جهانی دوم تولید کاغذ غالبا با قطع درختان و استفاده از چوب انجام می شد، اما پس از آن و رشد صنعت کاغذ سازی و معطوف شدن تحقیقات به سمت مواد غیر چوبی برای جلوگیری از تخریب و انهدام جنگل ها، این صنعت نیز رشد یافته و استفاده از ضایعات...

تنظیمات قالب
رنگ نمونه را جهت پارامترها انتخاب نمایید!
Orange Dark_Green Crimson Green_Yellow Indigo Maroon Medium_Violet_Red tomato
رنگ پس زمینه
رنگ متن
Scroll to top